Cordyceps
Кордицепс Китайский Купить
У 1993 році на чемпіонаті Китаю з легкої атлетики китайські спортсменки встановили відразу три світові рекорди в бігу на 1500, 3000 і 10 000 метрів. Піднятися крутими спортивної сходах їм допомогло правильне харчування, що включає кордицепс. Так увагу споживачів різних країн привернув продукт, який традиційна китайська медицина використовує принаймні кілька сотень років.
Кордицепс являє собою складне біологічне співтовариство, а своє загальноприйнята назва отримав по одному з основних компонентів - грибу кордицепсу китайському (Cordyceps sinensis), славному представникові роду Cordyceps. Цей рід налічує кілька сотень видів, розсіяних по світу, і всі вони паразитують на комах: жуків, цвіркуна і кониках, клопах і мурах, однак вважають за краще метеликів. Улюблений об'єкт кордицепса китайського - гусениці примарною молі Hepialus armonicanus.
Ці метелики живуть на Тибетському нагір'ї і в непальських Гімалаях на висоті 3500-5000 метрів, їх гусениці повзають під землею і харчуються корінцями трави. Так вони існують два-три роки і за цей час линяють шість-вісім разів. Третя і четверта линьки - найнебезпечніші, бо саме в цей час гусениці найчастіше заражаються спорами або шматочками міцелію C. sinensis. Гриб проникає в тіло комахи через м'який покрив або кишечник і там розростається. Кілька днів заражена гусениця ще може ворушитися. За цей час вона піднімається ближче до поверхні землі і вмирає з піднятою головою, з якої, подібно до рогу, проростає гриб (строма). Вся ця конструкція зимує під землею на глибині 2-5 сантиметрів, а навесні гриб пробивається назовні і утворює темно-коричневе плодове тіло, що нагадує булаву. (Назва «кордицепс» походить від латинських слів cord - 'булава' і ceps - "голова".)
C. sinensis плодоносить з середини квітня по липень, і в цей час місцеві жителі кидають всі справи і відправляються на пошуки. Гриб підноситься над поверхнею на 2-5 сантиметрів, розгледіти його на тлі чорної землі складно, а треба ж його не просто зірвати, а акуратно витягнути з грунту разом з гусеницею. Власних тканин у неї практично не залишилося, гриб їх все спожив, збереглася лише затверділа жовтувато-коричнева оболонка, заповнена міцелієм зсередини і покрита їм зовні. Ця муміфікована грібогусеніца і є той самий знаменитий китайський кордицепс. Самі китайці називають його Дун Чун Сяо Цао - 'взимку комаха, влітку рослина', а непальці - ярсагумба ( 'гриб з личинкою').